Ajankohtaista

Vlogi: Kun itse tehty ei enää riitä – IT-tuen ulkoistus

It-ulkoistus - kun itse tehty ei enää riitä
”Pienten yritysten pitäisi olla rohkeampia ulkoistamaan IT-tukensa.”

Pienissä yrityksissä halutaan tehdä itse, mutta onko se kannattavaa? Piileviä kustannuksia voi olla vaikea nähdä, joten mistä tarpeen yrityksen IT-tuen ulkoistukselle tunnistaa? Pekka Nikki kertoo esimerkin startup-yrityksen matkasta.

Pekka Nikki on Integralin Sales Director. Pekalla on kattavaa kokemusta ICT- toimialalta, jossa hän on toiminut myynti- ja asiakasrajapinnassa noin 25 vuotta.

IT-ulkoistus tuo käyttöösi useamman ihmisen osaamisen ja täyden ammattitaidon. Lue lisää IT-palveluistamme.

Jaa artikkeli:

Tilaa uutiskirjeemme ja pysy aina ajan tasalla

Kiinnostuitko? Kerromme mielellämme lisää

Sinua voisi kiinnostaa myös

Perinteisesti IT on nähty yrityksissä tukifunktiona – pakollisena kulueränä, joka mahdollistaa liiketoiminnan pyörimisen, mutta ei tuo siihen suoranaista lisäarvoa. IT-palveluiden ulkoistaminen ei enää tarkoita yksinkertaista
Copilot on tekoälypohjainen tuottavuustyökalu, joka on liitettävissä MS Officen palveluihin. Copilot tuo tekoälyn avuksi arjen tekemiseen. Copilot tulee olemaan varmasti oleellinen osa modernia työn tekemistä,

Kiva kun kävit, mutta ethän mene vielä!

Tarjoamme teille nyt maksuttoman kartoituksen – varaa siis aika ja katsotaan yhdessä, miten voimme auttaa yritystäsi!

Tai

Tilaa uutiskirjeemme alta, niin pysyt aina ajan tasalla, mitä alalla tapahtuu.